Швидкість, правильність і результативність підсортування замовлень – одне з основоположних правил ефективної роботи складської системи. Це залежить від надійності ідентифікації упаковок, їх форми, габаритів і готовності їх до переміщень. Якість упаковки впливає на транспортні витрати і щільність сховищ. Упаковка повинна бути міцною, зручною, пристосованої під такелажні роботи. Для забезпечення гарної функціональності складу необхідно дотримуватися деяких правил її зберігання та використання.

У середовищі торгових і виробничих площ часто правила по роботі з упаковками і расходниками не дотримуються. Часто не призначена зональність їх зберігання. Вид упаковки не відповідає особливостям вантажу або кліматичних умов.

Найчастіше пакувальний матеріал взагалі не має на складі відокремленого місця зберігання, перебуваючи в безладді по всій складської площі. Відсутня облік видів і номенклатура упаковки або їх враховане кількість не відповідає фактичному. Це сприяє уповільненню в пакувальних і підготовчих процесах. Відсутність регламенту і операційного контролю пакувальних процесів, як і їх витрати призводить до незадовільного обслуговування постачальників і замовників. Дані характеристики можуть привести до серйозних наслідків для підприємства в цілому.

упаковка

пакувальний складської матеріал

пакувальний складської матеріал

Існує перелік критеріїв, покликаний забезпечити підприємства-відправники до чіткої взаємодії з логістичних компаніями і збалансованої відвантаження з товарного складу, що проходить без збоїв.

Пакувальне стан вантажу дожно відповідати встановленим складським правилам.
У роботі бере участь тільки товарний вантаж, який відповідає комплектності та якості стандартів вимогам і технічним умовам.
На обгорткового облицюванні зобов’язана бути обліковий маркувальний номер.
Точна визначеність кількості вантажу, вага, формування.
Місце зберігання вантажу -задокументіровано відповідно до стандартів і технічних характеристик вантажу, а також нанесені дані про постачальника та отримувача.
Документація по відвантаженню і розрахункові дані, своєчасно надіслані замовнику в заздалегідь обумовленому і встановленому порядку.
Сертифікати, що засвідчують якість та документи враховують комплектність вантажу.
Пильний контроль у встановленні чисельності вантажу і оформленні розрахункових і відвантажувальних документів на нього.
При доставці автотранспортом і іншими видами техніки вантаж знаходиться під впливом зовнішнього середовища – погодними умовами, вібраціями.

Нормативна укладання товарного ряду в транспортну тару забезпечить відсутність деформації вантажу.
Для створення гарної стійкості транспортній тарі в умовах багатоярусної навантаження необхідно застосовувати амортизаційні пристосування, що зменшують можливість пошкодження товару всередині транспортної упаковки в період транспортування і обробки. Можливі до застосування амортизаційні та матеріали прокладок: пінопласт, катишки із згорнутого гофракартон або щільного паперу. Рухливі елементи після кріплення прокладними матеріалами потрібно додатково фіксувати клейкою стрічкою. Випирають частини вантажу повинні бути отсоеденени і упаковані окремо. Розбірні елементи поділяються і пакуються окремо з амортизаційними прокладками, гострі частини елементів додатково обертаються щільним нервучкого матеріалом з фіксацією клейкою стрічкою.

Транспортна упаковка повинна підходити до габаритів вантажу, так як переповнена тара під час транспортування рветься, а напівпорожня легко мнеться. Всередині упаковки так само прийнятні амортизаційні пристосування і матеріали прокладок.

види упаковки:

Піддон – вантажна площадка для транспортування механічним транспортером;
Скотч – самоклеящаяся плівка для запобігання від бруду або зволоження;
Обрешетка- каркас з дерев’яних дощок і брусів;
Тюк – мішки матерчаті з перев’язкою;
Коробка з картону – формована упаковка з щільного паперу;
Бочки металеві, для доставки рідин.
Плівка бульбашкова – гнучкий прозорий поліетилен, ппредотвращающій пошкодження крихких предметів;
Дерев’яні або пластикові ящики, для тендітних предметів;
Треппинг-стрічка для фіксації важких предметів;
Барабани для доставки пастоподібних і рідких товарів;