Організація складських площ представляє економічний стан підприємства. Потрібно споконвічно осмислювати, що вкладено в саме поняття складу. Існування складу – велика проблема, якщо склад не розглядається в сукупності як комплекс по виконанню складських операцій. Збереження можливо буде забезпечена, а ось злагодженість і ясність у відносинах з постачальниками і споживачами може порушиться.

Для сприяння грунтовної динаміки формування процесів на складі непотрібна стабільна перевірка, що дозволяє своєчасно реагувати на попередні ознаки ймовірних збоїв в роботі із завантаження чи розвантаження. Стабільний нагляд і аналіз передбачає складську ситуацію і потреби по реорганізації або перебудови площі зберігання.

Для вірного розгляду організації складу висловимо найважливіші позиція його роботи.

Організація і перевірка.

Вирішенням цього питання необхідно бути зайнятим одній відповідальній особі.
Матеріальна відповідальність. Має бути доручена одній особі.
Єдиноначальність контролю. Організатор, кому доручена матеріальна відповідальність, так само вивчає і контролює відбуваються на складі процеси.
Оптимальне розміщення. Відповідність методів руху вантажно розвантажувальних механізмів увазі стелажній системи за принципами FIFO, LIFO або поєднанню цих принципів.
Присутність обліку складських процесів і звітний аналіз в запланований час. Обов’язкове документальний супровід всіх пересувань вантажу на складі.
Планування процесів розвантаження і завантаження товару.

Системність обліку товару.

Визначає необхідність абсолютної зупинки роботи складу або поетапну інвентаризацію в різний час.
Регламент роботи персоналу. Чіткий графік, який визначає прибуття, перебування та усунення груп співробітників з складської площі.
Вчасне виконання складських замовлень залежить від організації роботи в цехах і ефективного аудиту. Зачату склад – буфер, призначений для регулювання потужностей виробництва і продажів, поєднаний із зоною переробки вантажу, формування, комплектації.

Складська система складається з:

Задана площа;
Робочий персонал;
Устаткування для роботи з вантажем;
Вантаж.
Організація вантажно-розвантажувальних робіт.
Документообіг та система товарного обліку;
В ефективно організованої складської системі не припустима концентрації робочого персоналу в одному місці і взаємно процесів.

Найбільш часті причини виникають збоїв:

Невідповідність транспотних механізмів габаритним характеристикам матеріалу, перетин потоків переміщення вантажу, неякісне розпланування простору, неоптимальний регулювання робіт. Такі характеристики уповільнюють товарообіг і створюють ризик нанесення ушкоджень співробітникам і поломку техніки.работа склада

Відсутність правильного планування роботи складу призводить до того, що заплановані операції перетинаються в часі і просторі. Елементи складської системи відчувають навантаження на увазі слабкого планування роботи навантажувачів і персоналу, коли планові операції по завантаженню-вивантаженні перетинаються в часі або просторі складу. Відсутність організації персоналу часто основна причина повільної роботи складської системи. Пильне спостереження за роботою навантаження і рагрузкі виявляє проблеми товарообігу. Проведення візуальної інспекції відповідальною особою складається в реєстрації стану покриттів, місць зберігання і техніки, зверненням, зберіганням і переміщенням вантажу.

Основні ознаки поганого функціонування складської системи:

Вантаж знаходиться на складі в неформатних стані;
Вантаж зберігається на підлозі врозкид і не ідентифікований відповідно системі обліку;
Упаковки продажу або зберігання пошкоджені;
Під’їзд до місця зберігання важко або взагалі неможливо;
Переміщення вантажних механізмів хаотично і неузгоджено;
Періодично виникає нестача місць для розміщення товару;
Періодично виникає нестача техніки для обслуговування системи;
Періодично виникає недокомплектація при відборі продукції;
Вонікновеніе таких ознак вказує на те, що на складі не збалансована система зберігання. Часто буває що правила роботи складу не призначені або доведені до персоналу або працівники складу просто не дотримуються правил роботи. Це безпосередньо виявляє низький рівень виконавської дисципліни. Іноді на складі вобще не введена система обліку або її здійснення неможливе.

Такий підхід створить додаткові витрати на відбракування, перепакування або перевантаження. Коли частина ресурсів постійно направляється на додаткові операції, а так само неготовність товару до вантажно-розвантажувальних робіт призводить до підвищення терміну виконання замовлення або його зриву. Важливою деталлю при проведенні візуальної екпертизи роботи складу, є відповідність характеристик вантажу типу складської системи зберігання і її комплектація.

Тип стелажній системи визначає принцип завантаження, вивантаження і зберігання. Це в свою чергу вказує на тип обслуговуючої техніки (штабелер, навантажувач, гідравліческоая візок і ін.).