• КИЕВ
 • +380 (73) 700-15-15
 • +380 (99) 700-15-15
 • Класифікація вантажів

  Класифікація вантажів

  Всі вантажі, призначені для майбутнього складування обов’язково класифікуються. Розподіл вантажів по позиціях і групах проводиться відповідно до характеру вантажів. Даний розподіл і є класифікація. При проектно-ескізному пропозиції схеми розміщення і виду стелажів компанія «Євро Стелаж» керуються документом: Статистичної класифікації продукції (СКП-2011), що відбиває походження видів вантажів, упаковки і пакувальних матеріалів. Класифікація вантажів – це обов’язковий етап в процесі обробки вантажів для організації складування і зберігання.

  Класифікація вантажів відбувається за кількома параметрами вантажу:

  Категорія:

  Маса.
  Належність до галузі.
  Призначення.

  За транспортним ознаками вантажу:

  Техніка.
  Побутова.
  Хімія.
  Швидко псується.
  Небезпечні чи отруйні речовини.

  Також вантажі сортують з урахуванням можливості використання вантажної техніки, транспорту чи такелажних стредств. За цим параметром класифікації визначальними фізичними ознаками вантажу є:

  Об `єм.
  Габарити.
  Вага.
  Будь-який вантаж можна віднести до декількох груп і класів, але розподіл відбувається від пріоритетного ознаки вантажу, за яким він классіфіціруется.В той же час існує ряд вантажів, які класифікуються однозначно.Ето відбувається коли оцінюється складний або небезпечний вантаж. Така оцінка передбачає певні суворі правила зберігання цих вантажів. Під даний оцінний фактор потрапляють вантажі здатні завдати шкоди екології або здоров’ю людей, або завдати шкоди майну.

  1.Опасние вантажі.

  а) Отруйні.

  б) Легкозаймисті.

  в) Радіоактивні речовини.

  Класифікація вантажів цієї категорії регламентується спецдокументи – Правилами

  перевезення небезпечних вантажів. Вантажі, які стосуються, до категорії небезпечних, забезпечуються додатковими заходами безпеки в процесі зберігання. Заходи безпеки регламентують в цьому відповідно вантажі маркувати на упаковці, застосовувати ряд додаткових вимог до обладнання та транспортно-навантажувального засобу.

  Класифікація вантажів за способом навантаження-розвантаження:

  а) штучні (промислові та продовольчі товари в упакованому вигляді (бочках, мішках, ящиках і ін.); вантажі в стосах і тюках; вироби в затарених вигляді або без упаковки);

  б) навалочні (вантаж, що перевозиться зазвичай без тари, без ліку місць або штук і цілими вагонами (повагонно). До числа Н. р відносяться дрова, вугілля, руда, кокс, пісок, цеглу та ін.);

  в) наливні вантажі (вантажі, для перевезення яких не потрібно тара, а для транспортування їх, використовуються автомобілі зі спеціальними кузовами – цистернами. Наливні (рідкі) вантажі діляться на два типи:

  – харчові;

  – хімічні.